🤡 Nie wiadomo O CO CHODZI

🤡 Nie wiadomo O CO CHODZI

Już moja nauczycielka od lekcji historia, jeszcze w szkole podstawowej powtarzała, że jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze, lub władzę, lub jedno i drugie na raz.

Okazuje się że Wielki Kryzys z 1929r na tle tego wszystkiego co się obecnie dzieje, nie był aż taki zły – patrzę po zdjęciach z tamtych czasów i przynajmniej więcej ludzi było na ulicach, a obecnie? hmm…

Wiem.. wiem… spora część osób bardzo boi się wirusa (i nie tylko) więc siedzi w domu, co trochę utrudnia zaobserwować nadchodzący wielkimi krokami kryzys gospodarczy. Czy będzie Wielki – czas pokaże – ja wierzę, że w kontekście kilku aspektów świat “po” nie będzie już taki sam.

Co tu może się wydarzyć? (czyste spekulacje)

  • cyfrowy, państwowy pieniądz, czy na blockchanie to się jeszcze okaże, ale na pewno nie prywatny, zapomnijmy o ochydnej gotówce. Śledzenie kieszonki “by defalut”
  • masowo upadające firmy, ale na szczęście ktoś przyjdzie im z pomocą, więc bardzo dużo majątków i biznesów zmieni właścicieli. Czy będą znacjonalizowane?
  • Giganci tech są już za duzi, w zasadzie to często państwa w wirtualnym świecie. Czas tu trochę posprzątać i pokazać kto tu rządzi (patrz “earn it act”)
  • zdygitalizowani obywatele, geo-lokacja dla każdego, nie można dopuścić by świat ogarnął taki zły wirus ponownie. Dla naszego dobra i sprawniejszej gospodarki.
  • no i kto wie – może jakiś globalny rząd, na miarę nowych globalnych, zwirtualizowanych czasów?
  • o jeszcze szybszej eksploracji kosmosu, instalacji sieci 5G, czy cyfrowych łańcuchach dostaw (drone, 3D printing), gig-economy, dalszej wirtualizacji pracy i rozrywki tylko wspomnę po przecinku..


Z drugiej strony, to wszystko woła o :

  •  niezależny cyfrowy pieniądz, typu Bitcoin, czy ZCASH,
  •  czy też niezależne, otwarte platformy typu Open App Network, Algorand czy RSK,
  •  bardziej niezależna bankowość typu Celsius Network, MakerDAO,

więc będzie dobrze.. 😉

Oczywiście na te wszsystkie zmiany, zarówno na plus jak i na minus, trzeba będzie trochę poczekać. Trzy lata? 10 lat? Tego nie wiem, za szybko by oceniać – pytania jak mocno obecna sytuacja będzie się zagęszczała. Harry Dent wierzy, że z obecnej zapści będziemy wychodzić nawet 25 lat((patrze dalej))

W każdym razie polecam  posłuchać kilku wartościowych osób, jako alternatywę do programowania telewizyjnego.
 


#1 :: Jan Fijor :: Prawdziwa Przyczyna Kryzysu
Czy tak drastyczne środki radzenia sobie z wirusem, na pewno są optymalne? Co to wszystko może oznaczać dla globalnych gospodarek.


#2 :: Harry Dent :: Kryzys, Wirus, Złoto, Bitcoin
Nie dajmy się zwieść chwilowym odreagowaniem na rynkach. Prawdopodobnie czeka nas kilkanaście lat wychodzenia z obecnej sytuacji gospodarczej.


#3 :: Andreas Antonopoulos :: na temat EARN IT ACT (start ok 32min)
Czyli prawo, które uchwala rząd USA, które wymusza tylną furtkę we wszystkich platformach online (GAFA i inni), nawet (zwłaszcza) jeśli są szyfrowane. Długoterminowo to bardzo dobra wiadomość dla platform zdecentralizowanych. Tych prawdziwie zdecentralizowanych.


#4 :: The Verge :: na temat EARN IT ACT
czyżby Facbook i Libra, zastymulowoały rządzących do szybszego rozprawienia się z platformami online? A może to wirus? W każdym razie prace przyspieszyły. Atak na szyfrowanie? A może na naszą prywatność? czy też próba ucywilizowania GAFA (Google, Amazon, Facbook, Apple itd.?)


Co to będzie, co to będzie..?
Na pewno czeka nas następny, ciekawy tydzień.

PoZdrówka
Andrzej_0xa0