Blockstack 2.0 nachodzi!

Blockstack 2.0 nachodzi!

To będzie krótka historia, o tym jak trafiłem na Blockstack i czemu ten projekt mnie wciągnął.

Moją pasją jest ściganie interesujących projektów, które robią coś fundamentalnie wartościowego. Jeśli taki projekt robi dodatkowo coś na bazie ekosystemu Bitcoin, dodając mu użyteczności, to jest to dla mnie podwójny atutu.

I tak właśnie eksplorując tajniki platformy Algorand trafiłem na Blockstack. Te dwa zespoły pracują razem nad językiem programowania Clarity, który przyniesie “programistyczną interoperacyjność” i prostotę i bezpieczeństwo programowania.

Dodatkowo, Blockstack (ich obecny blockchain to Stacks 1.0) jest platformą której model bezpieczeństwa jest zbudowany w oparciu o sieć Bitcoin.

Działa to obu kierunkowo, to znaczy zaufanie i bezpieczeństwo które ma obecnie bitcoin, jest sprytnie wykorzystane do zabezpieczania Blockstack, a Blockstack z kolei przynosi Bitcoinowi to czego mu najbardziej brakuje, użyteczność i pomoc w adopcji.

Pozwolę sobie zalinkować moje 3 filmy w tym temacie, jeśli wątek Cie interesuje.

Mój ostatni film: FILM_1 : jak Blockstack i Bitcoin osiągają wspólne cele.

FILM_2 : Jaka jest historia, założenia Blockstack i jak działa platforma?

FILM_3 : Co i jak buduje razem ta trójca = Blockstack + Algorand + Bitcoin

Wsród tysięcy projektów w obszarze blockchain, które mamy na rynku, może 1% buduje technologię, która ma sens, która nie duplikuje (kopiuje) innych rozwiązań, lub która po prostu nie próbuje wyłudzić od nas środków w taki czy w innych sposób.

Moim (zakrzywionym) zdaniem Blockstack, Algorand i Bitcoin to są solidni gracze krypto-świata – wiec z zaciekawieniem będę oglądał jak to się dalej rozwijać będzie 🙂

Póki co zapraszam na film.

Andrzej_0xa0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *